در نا امیدی بسی امید است

منوي اصلي

آرشيو موضوعي

آرشيو مطالب

لينکستان

ساعت

امکاناتدانشجو خفه شو؟!!!


 

                  دانشجو خفه شو!

ما همه خوابیم!!

 

حکایت ماست اینکه  می گویند << آدمی رو که خواب باشه میشه از خواب بیدار کرد؛ اما کسی که خودش رو به خواب میزنه ، نمیشه!>> قرار است دانشگاه تولید علم و اندیشه کند. جای برای مطالعه و تحقیق باشد. صرفا به مرور تاریخ اندیشه نپردازد و چگونه اندیشیدن را بیاموزد. می گویند دانشگاه باید نیروی محرک جامعه باشد نه منفعل و بی خاصیت همچون کبریتی بدون جیوه. اما آیا اینچنین است؟! خیر.

افراد دست به دست هم می دهند و می کوشند تا به ما یاد دهند همه چیز را همانطور که هست بپذیریم. نیاندیشیم که چرا فقر از سر روی شهرمان بالا میرد. که چرا کودکانمان  به اجبار کار میکنند. چرا؟چرا؟چرا؟

هیچ کس جز خودمان مسئول این سیه روزی ها نیست! با لبخند ساده از کنار همه چیز میگذریم بی آنکه زحمت پرسیدن <<چرا>> را به خودمان بدهیم. دانشگاهی که اندیشه های استادانش سال هاست منقرض شده ، جزوه هایشان غبار گرفته است و بوی رخوت و کهنه گیشان خفه مان میکند. وجالب اینجاست که کسی اعتراض نمی کند و به تغییر نمی اندیشد.

 خودتان را به خواب نزنید!! اینجا دانشگاه نیست. اینجا کارخانه ی مترسک سازیست.

                                نویسنده: بیکار ولگرد

                  ( انتشارات بیکاری)

http://bikari.info .tm                                    

 

                                  

نويسنده: تارا تاريخ: ۱۳۸۸/۳/٢۱ موضوع: لينک به اين مطلب نظرات ()

درباره وبلاگ

زندگی همان عصاره ای است که هر کس باید آن را برای یک بار امتحان کند! حال بستگی به آن فرد دارد که این عصاره برایش همچون شهد باشد و یا همچون زهری تلخ گلویش را بیازارد؟؟ خود قضاوت کنید اگر عشق باشد این عصاره همانند شهدی شیرین و گوارا نیست؟


نويسندگان

لينکهاي روزانه

جستجوي مطالب

طراح قالب

© All Rights Reserved to hamebian.persianblog.com / Template By: Mohammad Azimi