دانشجو خفه شو؟!!!


 

                  دانشجو خفه شو!

ما همه خوابیم!!

 

حکایت ماست اینکه  می گویند << آدمی رو که خواب باشه میشه از خواب بیدار کرد؛ اما کسی که خودش رو به خواب میزنه ، نمیشه!>> قرار است دانشگاه تولید علم و اندیشه کند. جای برای مطالعه و تحقیق باشد. صرفا به مرور تاریخ اندیشه نپردازد و چگونه اندیشیدن را بیاموزد. می گویند دانشگاه باید نیروی محرک جامعه باشد نه منفعل و بی خاصیت همچون کبریتی بدون جیوه. اما آیا اینچنین است؟! خیر.

افراد دست به دست هم می دهند و می کوشند تا به ما یاد دهند همه چیز را همانطور که هست بپذیریم. نیاندیشیم که چرا فقر از سر روی شهرمان بالا میرد. که چرا کودکانمان  به اجبار کار میکنند. چرا؟چرا؟چرا؟

هیچ کس جز خودمان مسئول این سیه روزی ها نیست! با لبخند ساده از کنار همه چیز میگذریم بی آنکه زحمت پرسیدن <<چرا>> را به خودمان بدهیم. دانشگاهی که اندیشه های استادانش سال هاست منقرض شده ، جزوه هایشان غبار گرفته است و بوی رخوت و کهنه گیشان خفه مان میکند. وجالب اینجاست که کسی اعتراض نمی کند و به تغییر نمی اندیشد.

 خودتان را به خواب نزنید!! اینجا دانشگاه نیست. اینجا کارخانه ی مترسک سازیست.

                                نویسنده: بیکار ولگرد

                  ( انتشارات بیکاری)

http://bikari.info .tm                                    

 

                                  

/ 19 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خادم خلق الله

دلتنگی هایم سراغت را می گیرند / دمی به کلبه تنهاییم قدم بگذار [گل]

افشین

[گل] درود [گل] [گل] فراخوان به تجمع فردا یکشنبه در مقابل دفتر رئیس قوه قضائیه سایت موج آزادی: خانواده های زندانیان قصد دارند فردا (یکشنبه) ساعت 11 جلوی دفتر آیت‌الله هاشمی شاهرودی جمع شوند و اعتراض خود را به این دادگاه فرمایشی و اعتراف‌گیری زیر شکنجه اعلام کنند. خانواده‌های زندانیان از آحاد مردم نیز خواسته‌اند که آنها را در این حرکت حق‌طلبانه تنها نگذارند. دفتر رئیس قوه قضائیه در این آدرس قرار دارد: خیابان ولیعصر - روبه‌روی خیابان جامی - خیابان پاستور شرقی - روبه‌روی مجمع تشخیص مصلحت نظام [گل] پاینده ایران [بدرود] منتظرتم ........

ستاره(عاطفه)

سلا سلام تارا جونم آخ ببخشید دیر سرزدم. خوبی ؟ دلم تنگ شده بود برگشتم یه سر بزن خوشحالم کن. آپم

صدف(شب تنهایی)

سلام فکر کنم بیشتر از اینکه خودمون رو بخواب بزنیم مجبورمون میکنن که از واقعیتها راحت بگذریم تو مملکت ما اگه به چیزی اعتراض کنیم .از موضوعات ساده گرفته تا پیچیده و س ی ا س ی هزار تا انگ با ادم میچسبونن و معلوم نیست سر از کجاها در میاریم من هم مثل شما واقعا از این دردها ی جامعه درد میکشم ولی راحش چیه؟

bachekharkhon

دانلود بیش از 1400 جزوه ترجمه شده توسط اساتید دانشگاه شهید بهشتی در تمامی رشته ها

جدیدترین مدل های لباس 2009

این وبلاگ با رنک دو و امار 1000 اماده تبادل لینک با شما دوستان میباشد. لطفا ما را با نام جدیدترین مدل لباس لینک کنید و بعد در قسمت نظرات وبلاگ اطلاع بدید تا سریعا وبتون رو لینک کنیم. فروش استثنائی ژورنال لباس 2009 با بیش از 4000 مدل لباس ( لباس عروس- شب-نامزدی-اسپورت-مانتو- مجلسی-بچه گانه و.. + جدیدترین عکس های ارایش صورت،مو ) درخانه تحویل بگیرید و پول را به مامور پست بدهید. (با خرید هر ژورنال لباس یک سی دی اموزش آرایشگری نیز هدیه بگیرید). قیمت:4900تومان (CD-DVD)

ستاره(عاطفه)

سلام تاراجون خوبی؟ ممنون که سرزدی.دلم برات تنگ شده بود .خیلی دوست دارم. تاراجان آپم خوشحال میشم به وبم سربزنی .چون آپم هم متفاوت هست هم وقتی میای وبم خوشحال میشم .ممنون

ستاره(عاطفه)

سلام تاراجون خوبی؟ ممنون که سرزدی.دلم برات تنگ شده بود .خیلی دوست دارم. تاراجان آپم خوشحال میشم به وبم سربزنی .چون آپم هم متفاوت هست هم وقتی میای وبم خوشحال میشم .ممنون

ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم،اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید http://bmind.ir